МУЗЕЙ
ім. Володимира Семеновича Висоцького
У Відокремленому структурному підрозділі „Дружківський житлово-комунальний коледж Донбаської національної академії будівництва і архітектури” з 2008 року працює музей творчості Володимира Висоцького. Але його історія розпочалася задовго до цієї дати.
Більше 30 років у коледжі існує турклуб „Одіссей”, який об’єднує викладачів, співробітників, студентів, випускників коледжу, одним словом, усіх прихильників туризму.
У 10-річницю існування тур клубу за ініціативою Володимира Литовцеві (друга, туриста, альпініста) клубу було присвоєно ім'я відомого барда, поета, актора – Володимира Висоцького. З того часу стало доброю традицією організовувати творчі зустрічі шанувальників на базі турклуб у визначні в біографії поета дати (25 січня – день народження і 25 липня – день смерті).
На зустрічах у дружній атмосфері звучать пісні Висоцького, присутні обмінюються своїми враженнями про творчість поета. Стало традицією дарувати клубу речі, які так чи інакше пов’язані з особистістю Висоцького.
На початку 2000х років, коли назбиралось матеріалу (газети, журнальні статті, картини, диски, фотографії тощо), було вирішено упорядкувати матеріал і створити музей.
У день 70-річчя поета музей було урочисто відкрито. Розмістився музей „просто неба” прямо на сходовому прогоні одного з корпусів коледжу. Піднімаючись сходами до бібліотеки коледжу чи до кімнати турклубу, можна ознайомитись з маловідомими фактами життя і творчості поета.
До 80-річчя В.Висоцького кількість експонатів музею збільшилась і наразі до музею на сходах додалась затишна кімната, де зібрано багато цікавих речей, знову ж таки пов’язаних з ім'ям Володимира Висоцького.
Запрошуємо відвідати наш музей, дізнатися про В.С.Висоцького та його творчість. А екскурсію проведе засновник музею, співкерівник турклубу, викладач коледжу Костянтин Бєлашенко. (тел. для довідок 0508204061)
МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ І ПОБУТУ
Не можна уявити собі навчальний процес без виховного. І неважливо, яку спрямованість має навчальний заклад - гуманітарну чи технічну, в будь – якому разі національне виховання посідає важливе місце в навчальному процесі.
У ВСП «Дружківський житлово-комунальний фаховий коледж ДонНАБА» функціонує кабінет української культури і побуту, який усі місцеві працівники лагідно називають Світлицею. І дійсно дві просторі, світлі кімнати наповнені світлом любові до культури, традицій нашого народу.
Світлиця була створена у 2004 році за ініціативи тодішнього директора коледжу Гололобова Бориса Дмитровича та викладача української мови та літератури Савченко Олени Миколаївни. Її урочисте відкриття відбулося у переддні Великодня, ніби символізуючи відродження духовності, наповнення світлом любові та злагоди хорошої справи.
Відкриттю передувала кропітка пошукова робота, до якої долучились усі: викладачі, працівники, студенти.
Згодом кімната стала схожа на українську народну хату. Біля дверей відвідувачів зустрічає тин з глечиками, трохи далі – лави, вкриті саморобними ковдрами, прядка, що чекає свою майстриню. Невдовзі на стінах з'явилися картини, вишиті вмілими руками працівниць коледжу, старовинні рушники прикрасили двері і стіни, з’явився манекен з традиційним жіночим строєм. Відвідувачі мають можливість побачити найрізноманітніші предмети народного побуту: рогачі, приладдя для качання білизни і більш сучасну залізну праску, коцюбу, глечики, чавуни, череп’яний посуд – отже, те, що наповнювало щоденний побут наших предків.
Особливим предметом колекції Світлиці став саморобний ткацький верстат, який був подарований давніми друзями коледжу.
Прикрасою Світлиці також є картини, написані колишнім викладачем коледжу Бушуєвим Віталієм Миколайовичем. Чарівний український краєвид став привертає увагу, як тільки входиш до кімнати, і уявно переносить тебе до тихого ставу в очеретах.
Потрібно зауважити, що процес наповнення Світлиці-музею новими експонатами не припиняється. Хто хоча б раз побував у нашій Світлиці, перейнявся атмосферою любові до нашої української культури і поваги до збереження її історії, той обов’язково повертається з дуже коштовним для нас подарунком - раритетною річчю, що поповнює колекцію музею.
Але Світлиця – це не просто музей побуту. Наразі вона є культурним майданчиком для проведення різноманітних виховних заходів: виставок творчих робіт студентів і працівників коледжу, відкритих виховних годин, відкритих занять дисциплін гуманітарного циклу, майстер-класів, культурних і просвітницьких зустрічей тощо.
Завдяки такій роботі студенти збагачуються духовно, пізнають справжні естетичні цінності, прилучаються до глибинних пластів української культури, внаслідок чого відчувають причетність до великого роду - свого народу.
Тож запрошуємо на віртуальну екскурсію до нашої Світлиці!
Адреса коледжу: м. Дружківка, вул. Ломоносова, 1.
Довідки за телефоном : (06267) 4-31-42. моб. +38-099-972-25-37